Domy inteligentne – smarthome

Domy inteligentne – smarthome

Domy inteligentne – smarthome – to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, codzienność czy więcej czasu na inne, istotne sprawy w naszym życiu. To także oszczędności i wiele informacji w jednym miejscu. Czy to się opłaca? Zapraszam do ciekawego artykułu na portalu oferteo.pl, w którym próbowałem odpowiedzieć na niektóre, często pojawiające się wątpliwości.

Co to takiego inteligentny dom? Czy się opłaca i czy to potrzebne?

Artykuł mojego autorstwa – polecam i oczywiście zapraszam do kontaktu – wyjaśnię wszystko tyle razy ile będzie trzeba 🙂

Jeśli domy inteligentne – smarthome – to kilka słów o AMPIO – polecamy bardzo !!

Domy inteligentne - smarthome

Firma AMPIO powstała w 1997 roku. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, podczas tworzenia systemów alarmowych dla motoryzacji, w niedługim czasie zaczęła być jednym z największych polskich producentów alarmów samochodowych. W międzyczasie wytwarzali różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, między innymi urządzenia dla PKP, Stoczni Szczecińskiej, Media Markt i wielu innych firm.

Nazwa powstała z połączenia słów: „amplituner” oraz „input/output”.
Idea stworzenia systemu inteligentnego domu powstała około 2000 roku. W naszym kraju wówczas mało kto o tym myślał, a w Europie nie było jeszcze formalnych standardów w tej dziedzinie, a w AMPIO istniało już wyobrażenie, jaki wpływ takie rozwiązania mogą mieć na jakość życia. To czas, kiedy standard KNX rozpoczynał proces normalizacji, a pod obecną nazwą jeszcze nie istniał.

W roku 2007 powstała idea stworzenia innowacyjnego i wygodnego w obsłudze systemu. Rozwiązania bazują na technologii CAN, stworzonej ponad 30 lat temu przez firmę BOSCH. Jest ona używana na co dzień w setkach milionów instalacji dla motoryzacji, lotnictwa i przemysłu na całym świecie. W tej chwili Ampio Smart Home jest jednym z nielicznych systemów, będących alternatywą dla potężnego KNX’a.

Wykonujemy domy inteligentne zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla deweloperów.

Najlepszą reklamą dla nas są Wasze domy inteligentne, które z przyjemnością dla Was wykonaliśmy i wykonamy. Polecamy się i zapraszamy do kontaktu, nie zwlekaj – dzwoń !