Jak uczyć online ?

Jak uczyć Online ?

Witajcie, wszystko wskazuje na to, iż wkrótce poniższa, krótka lecz treściwa, lista odnośników będzie bardzo potrzebna.

Jak uczyć online? – Lekcja online krok po kroku – Pani Ewa Beczek przygotowała bardzo dokładnie kilka sposobów na prowadzenie lekcji online

Platforma jitsi wirtualna klasa dla większych grup (do 50 osób)
https://jitsi.org/

Webex spotkania online do 100 osób
https://cart.webex.com/sign-up-webex

Pani Ewa wspomina także o Microsoft Teams. Pozwoliłem sobie poskładać kilka dodatkowych informacji związanych z tym zagadnieniem.

Office 365 Education – Film pokazuje, jak w kilku krokach rozpocząć „wirtualną lekcję” na Office 365 Education.
Pomoc techniczna: edukacja@microsoft.com

 

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało kilka mini – informacji, propozycji rozwiązań. Zapraszam do oglądania 🙂

Google Classroom – Film pokazuje, jak w kilku krokach stworzyć „wirtualną lekcję” w Google Classroom – jak rozpocząć pracę w programie oraz dołączyć do lekcji.

Khan AcademyFilm pokazuje, jak w kilku krokach rozpocząć „wirtualną lekcję” w Khan Academy. Omówiony został proces rejestracji, wybierania przedmiotów nauczania, zapraszania uczniów do lekcji oraz sprawdzania postępów pracy uczniów.
Więcej informacji:
https://pl.khanacademy.org/

SKYPE – Omówiony został proces zakładania konta oraz dodawania kontaktów, a także proces tworzenia konwersacji grupowej na Skype.

Facebook – Film prezentuje, jak utworzyć „wirtualną klasę” z wykorzystaniem narzędzia „Grupy” w portalu społecznościowym Facebook. Omówiony został proces rejestracji oraz tworzenia grupy, a także sposoby zarządzania grupą.

Youtube – Film prezentuje, jak założyć kanał na YouTube i przeprowadzić tam „wirtualną lekcję”. Omówiony został proces rejestracji, przesłania filmu oraz transmisji na żywo.

Dodatkowo znalazłem także wybrane narzędzia i aplikacje:
https://docs.google.com/document/d/1QvzWeOi4kHz3ODXOHHtg0uadfOTLIF7y23ly8DXbDyI/edit?ts=5e6b3194#heading=h.yl9jyfli075s

Pojawiło się sporo wątpliwości jak uczyć online a RODO. Te kwestie pozostawiam już do wyjaśnienia z Waszymi specjalistami w tej dziedzinie 🙂